Content marketing – jak przyciągnąć klientów?

Promocja przedsiębiorstwa opiera się w dużej mierze na specjalnie tworzonych w tym celu materiałach. Regularnie udostępniane, wysokiej jakości treści mogą przynieść wiele korzyści dla przedsiębiorstwa. Co zrobić, aby publikowane artykuły, filmy czy infografiki były interesujące dla odbiorców? Jak zdobywać nowych klientów dzięki kilku zmianom w działaniach reklamowych firmy? Sprawdź kilka wskazówek, które pomogą Ci zwiększyć zainteresowanie Twoją marką.

Czym jest content marketing?

Działania z zakresu content marketingu mają na celu pozyskanie jak największego grona stałych odbiorców. Z tego powodu w ramach przeprowadzanej kampanii warto skupiać się na właściwej grupie osób. Umożliwi to przełożenie zainwestowanych środków na rozpowszechnienie wizerunku marki. Skutkiem będzie zwiększenie ruchu na stronie internetowej i w social mediach, co w przyszłości przełoży się na lepsze wyniki sprzedażowe.

Content marketing jest złożonym działaniem, które prowadzi do zbudowania i utrzymania lojalnej społeczności wokół marki. Cały proces ma na celu nawiązanie na tyle silnych więzi, aby klienci chętnie wracali i korzystali z oferty danej firmy.

Pozycjonowanie SEO – jakie ma znaczenie?

Digital marketing w dużej mierze opiera się na widoczności w internecie. Firma, która znajdzie się wysoko w wynikach wyszukiwania, ma o wiele większe szanse na zainteresowanie klienta swoimi usługami czy produktami. Dlatego marketing treści jest ściśle powiązany z optymalizacją witryny pod wyszukiwarki internetowe. Kluczową rolę odgrywa tutaj odpowiednie przygotowanie materiałów do publikacji. Działania z zakresu pozycjonowania SEO mogą być nieco skomplikowane i czasochłonne, ale przynoszą też bardzo zadowalające efekty.

Warto pamiętać, że organiczne, bezpłatne wyniki wyszukiwania zazwyczaj okazują się skuteczniejsze od tych, pochodzących z płatnych reklam. Dlatego publikowane treści powinny być nasycone nie tylko odpowiednimi frazami, ale także bogactwem cennych, przydatnych informacji na dany temat. Jeśli materiał będzie wartościowy, to istnieje duża szansa, że odbiorca zainteresuje się ofertą firmy.

Strategia w content marketingu – w jaki sposób publikować treści?

Przemyślany plan udostępniania wartościowych materiałów to klucz do sukcesu. Samo tworzenie materiałów jest ważne, ale zalewanie odbiorców informacjami spowoduje chaos, który znacznie utrudni zdobywanie nowych klientów. Dobra dystrybucja zapewni, że artykuły, grafiki czy filmy dotrą do wielu osób. Warto zwrócić też uwagę na kanały komunikacji. Najlepsze efekty przyniesie rozłożenie treści na kilka środków przekazu.

  • Owned media – są to kanały własne, czyli np. firmowe social media, strona internetowa czy blog.
  • Paid media – kanały, na których publikuje się płatne materiały.
  • Earned media – są to przekazy generowane przez odbiorców.

Jak prowadzić content marketing?

Głównym celem tworzenia własnych treści jest oczywiście zaangażowanie jak największego grona odbiorców. Na skuteczność działań wpływa jednak wiele czynników. Znaczenie mają nawet detale takie jak długość akapitów w artykułach, obecność słów kluczowych czy miejsce publikacji. Dlatego warto skorzystać z pomocy profesjonalistów. Happy Island to agencja, która zajmuje się różnymi działaniami z zakresu digital marketingu. Doświadczeni specjaliści z tej firmy przeprowadzą szczegółową analizę, na podstawie której zaplanują skuteczną kampanię.